İçeriğe git

Fotoğraf makinem çalınmıştır.

Recommended Posts

Kiraya verdiğim Nikon D750 fotoğraf makinem ve kiti AF-S Nikkor 24-120 F/4 VR lensim çalınmıştır. Fotoğraf makinem en son İstanbul Başakşehir'de askeri lojmanlarda oturduğunu ifade eden Tufan Arda isimli kendini  astsubay olarak tanıtan biri tarafından çalındığının ertesi günü olan 08.05.2018 Salı günü sahibinden .com sitesi üzerinden ilan verilerek satışa çıkarılmış. Konu polise bildirilmesine rağmen polis şahsa ulaşmamıştır. Bu şahıs polisin uyarısı ile bugün ilanı yayından kaldırmıştır.  Makinemin seri numarası 6084609 ve lensimin seri numarası 62209002 dir. Makinenin bana ait olduğunu kanıtlayan her türlü belge elimde mevcuttur. Bu konuda tüm site sakinlerinin ve yönetiminin dikkatini rica ederim. Mevcut seri numarası olan makine elinize geçer yada net üzerinde rastlarsanız lütfen benimle iletişime geçin. 

Ali Özgür Yurdatapan

aliozguryurdatapan@hotmail.com

Screenshot_2018-05-09-10-23-10.jpg

Screenshot_2018-05-09-10-23-53.jpg

Screenshot_2018-05-08-21-58-57.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok geçmiş olsun. Yazık valla insanlığımıza, düştüğümüz şu durumlara. Bi de yüzsüz sahibindene ilan vermiş. Nereden buluyorlar bu rahatlığı? Umarım en kısa sürede yakalanır ve siz de makinenize kavuşursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi niye uyandırıyorsun iki arkadaşini al müşteri gibi randevu al buluş makinanı al iki tokat at bitsin şimdi ilanı sildi hiç bulunmaz.

- Nikobet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Nikobet yazdı:

Abi niye uyandırıyorsun iki arkadaşini al müşteri gibi randevu al buluş makinanı al iki tokat at bitsin şimdi ilanı sildi hiç bulunmaz.

Polise güvendim kardeşim.  Yoksa dediğin gibi düşündüm. Ama hadi dedim haklıyken haksız duruma düşmeyeyim. Onun yerine mağdurun de mağduru oldum.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok geçmiş olsun öncelikle umarım hayırlı bir sonuç olur kısa zamanda.. 

Ancak polise haber verme işlemini siz önceden degilde ilandaki adamla konusup buluşma ayarlayıp buluşma anında adamı suc üstü yapma gibi bir yöntem secilebilirdi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şuraya bak o kadar üzüldüm ki anlatamam Allah Belasını versin...kiralama işine keşke hiç girmeseydin kardeşim ne diyim ne diyim inşallah bulursun bende kendi çapımda araştırma yapacağım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tufan Arpa isimli bu vatandaşın birçok ürünü satışta. Daha önce bir lens için irtibat kurmuştum kendisiyle ama almamıştım. Şimdi 20.05.2018 tarih itibariyle bir D750 ilanı da var ama sizin makinanız mı bilemem. Bi irtibat kurmaya çalışayım isterseniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok geçmiş olsun, tez zamanda olumlu sonuç alırsınız umarım. Facebook'da Vizörden Bakanlar diye bir grubumuz var. Benzer durumdaki pek çok kişi paylaşımda bulunuyor. Orada da yazın isterseniz. Türkiyenin her yerinden takipçisi var. Bir kaç dolandırıcı da bu sitedeki bilgiler sayesinde yakalandı diye biliyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, ÖNER BÜYÜKYILDIZ yazdı:

Tufan Arpa isimli bu vatandaşın birçok ürünü satışta. Daha önce bir lens için irtibat kurmuştum kendisiyle ama almamıştım. Şimdi 20.05.2018 tarih itibariyle bir D750 ilanı da var ama sizin makinanız mı bilemem. Bi irtibat kurmaya çalışayım isterseniz.

Remzi arkadaşım şahısla irtibatta. Şu an yayındaki makine seri numarasına göre benim değil. Başka makine. Zaten ben öyle kutulu vermemiştim. Çanta ile vermiştim. Bu Tufan arpa bu kadar makineyi nereden elde ediyor bilemiyorum. Hepsi çalıntı olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Müşteri olduğum lensi neden sattığını sorduğumda full frame'ye geçtiği için ekipmanlarını sattığını söylemişti. Satışta olan ürünlerine bakınca canon nikon, amatör yada profesyonel birçok ürün var. Günahına girmek istemem ama kendi ekipmanlarını satan normal bir kullanıcı olmadığı kesin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Arkadaşlar,

Kesin bir bilgimiz olmadan bu tarz suçlayıcı tanımlamalardan kaçınmamız daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

Şüphelerimiz gerçek de olabilir, ama ya değilse?

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Şu zamana kadar hiçbir gelişme yok. Tufan Arpa ya mesaj çekiyorum. Cevap yazmıyor. En son makine bende değil dedi. Polis mi aldı sattın mı sorusuna cevap vermedi. Polis savcılıktan arandı. Tufan Arpa ile hiç buluşmadığını iddia etmiş. Konu tekrar bilginizde olsun.  Seri numaraları yukarda yazıyor. İkinci el bir nikon d750 yada 24-120 alırsanız yada aldıysanız seri numaralarına bakın. Herkese iyi bayramlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mustafa arda çaykeser  i tanıyor musunuz?

stolencamerafinder.com sitesinde bu seri numarası ile ilgili bir kayıt oluşturulmuş. Ters köşe yapma durumu olabilir.

- fotografcekimtekniklerii tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O kaydı ben  oluşturdum. Mustafa arda çaykeser ismi de sözüm ona çalan şahsın adı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.